24. 4. 2013

Údolní 15, Brno

Věda tady a věda tam

Monika foto

…aneb v čem a proč se ten akademický svět na západě liší od toho našeho.

Na tuto otázku odpoví náš první host, PhDr. Monika Metyková, Ph.D., výzkumná pracovnice Institutu výzkumu dětí, mládeže a rodiny, která v současnosti působí na University of Sussex v Brightonu.

Přednáška představí britský vysokoškolský systém a zaměří se obzvlášť na podporu vědy a výzkumu a vytváření vědeckých komunit na prestižních britských univerzitách a vysokých školách. Pojedná o doktorandském studiu, post-doktorandských grantech, o britských grantových agenturách a způsobech hodnocení kvality výzkumu.

PhDr. Monika Metyková, PhD. studovala na Fakultách filosofie a sociálních studií MU, na Středoevropské univerzitě v Budapešti a Goldsmiths College, University of London. Od roku 2005 žije a pracuje ve Velké Británii, jako výzkumná pracovnice byla zaměstnaná na University of Sunderland a Goldsmiths College. Od ledna 2012 přednáší na University of Sussex v Brightonu. Její výzkum se zabývá médií a migrací, nacionalismem a kosmopolitanismem. Momentálně pracuje na dvou monografiích – The Media and EthnicityTransforming Media Cultures.