Bc. Martin Kubeš

PřF

Molekulární biologie a genetika

Vždy mě bavila příroda a možnost podívat se na základní kameny života. Zjišťovat, jak organismy fungují mě vždy bavilo. Jsem fascinován a stále překvapován, což je přesně ten důvod, proč jsem se rozhodl studovat genetiku – myšlení není nikdy rutina a kreativita je tu stejně důležitá jako logika. Směřuji do výzkumu, ale časem jsem odhodlán jít vlastní cestou do aplikovaného výzkumu a díky znalostem nejen genetiky převést myšlenky do praxe.

Mám rád, když se něco děje, zapomněl jsem se nudit a je to ta největší zábava ;) Pořád dělat něco nového, posouvat svoje limity, umět si užít zábavu a přítomnost, to je moje. Kromě genetiky mě fascinuje design a umělecká tvorba jakéhokoli druhu. Miluju sport, protože hýbat se znamená žít. Mám rád zábavu a rád lidi bavím. Když jsou věci až suchopárně vážné, prchám ;)

Věda nebo víra?

Řekl bych, že mohou být v souladu, nikoli proti sobě. Pak by totiž víra byla tmářstvím, to už jsme tu zažili a znovu doufám nemusíme. Věda na druhou stranu není stále vševědoucí a často se vědci hodně divili, jak že to vlastně najednou je.

Káva nebo čaj?

Raději čaj a čajovny – prostředí na mnohahodinové diskuse a skvělá duševní sprcha.

Realita nebo sen?

Sen, který žiju

Palestina nebo Izrael?

Izrael je pro mě místem inovací a myšlení mimo rámec, byť se jí dá mnohé vytknout. Mnohdy je těžké jednat v rukavičkách, když se vás všichni okolo snaží zabít. Pokud to je však jen trochu možné, tak etika a slušnost by měla být na zřeteli vždy. Příliš složité téma na pár řádků ;)

Postel nebo mez?

Posteli se meze nekladou. Ustlat se dá kdekoli!